یکشنبه , 22 فروردین 1400 - 5:55 بعد از ظهر

وزیر صمت: جهش تولید محقق شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه هایی با عنوان «نهضت حمایت از تولید داخل، اشتغالزایی و کارآفرینی به پا شود» و «استفاده از تولیدات داخلی گامی در جهش تولید» خواستار پیگیری این موضوعات شدند.

در این خصوص علیرضا رزم حسینی پس از افتتاح یک  واحد نساجی اظهار داشت: علی رغم همه محدودیت های ناشی از کرونا و تحریمها اما با تکیه بر برنامه راهبردی توسعه صنعت نساجی و پوشاک، در حال حاضر کارخانه های این حوزه چند شیفته کار می‌کنند.

وی در خصوص افتتاح ریسباف ابریشم آرتا نیز گفت: این کارخانه ۱۰ سال به علت بدهی بانکی، غیر فعال بوده است که توسط یک کارآفرین از طریق مزایده مجدداً فعال و به چرخه تولید بازگشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همکاری و تعامل تمامی ارکان حکومتی، دادگستری، نمایندگان مجلس، استاندار را برای راه اندازی مجدد این واحد تولیدی برای اشتغال آفرینی مثمر ثمر دانست.

رزم حسینی در خصوص افتتاح واحد تولید ام دی اف در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل نیز گفت: در حوزه ام دی اف نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشور وجود دارد و کارخانه‌ها در حال توسعه و راه اندازی طرح های توسعه ای خود هستند.

وی افزود: امسال ۴۸ واحد تولیدی راکد و غیر فعال در استان اردبیل به چرخه تولید بازگشته اند.

*تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید

وی همچنین تصریح کرد: جهش تولید مورد توجه مقام معظم رهبری، امسال علی‌رغم همه محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه، محقق شده است.

گفتنی است که وزیر صمت امروز دو طرح‌ شامل واحد تولیدی ام دی اف(MDF) شرکت زرین چوب آرتاویل و واحد تولیدی ریس باف ابریشم آرتا را در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل افتتاح کرد.

با بهره‌برداری از این طرح ها با حجم سرمایه گذاری ثابت ۳۵۰ میلیارد تومان برای ۹۰۰ نفر شغل ایجاد شد.

انتهای پیام/


ردیاب خودرو

اندروید باکس

لندر

موبایل

بررسی کالا

درباره ی فید گیت

مطلب پیشنهادی

ذوب آهن اصفهان، معادن زغال سنگ البرز مرکزی را توسعه می‌دهد

اخبار شرکتها؛ در مراسم رسمی واگذاری مدیریت و راهبری معادن زغال سنگ سواد کوه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *