یکشنبه , 22 فروردین 1400 - 5:25 بعد از ظهر

قیمت شیرینی شب عید افزایش نمی یابد/ مشکل تامین روغن حل نشده است+ جدول قیمت

علی بهره مند در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه قیمت شیرینی در ایام پایانی سال تغییر نخواهد کرد و افزایشی نخواهد داشت، گفت: براین اساس قیمت انواع  شیرینی همان قیمت های  قبلی خواهد بود. 

وی گفت: قیمت هر کیلوگرم  شیرینی یزدی درجه یک 38 هزار تومان، هر کیلوگرم  شیرینی زبان درجه یک 50 هزار تومان، هر کیلوگرم  شیرینی پاپیونی و دانمارکی درجه یک نیز 50 هزار و قیمت هر کیلو گرم شیرینی تر درجه یک 60 هزار تومان است. قیمت  درجه دو هر کیلوگرم از انواع شیرینی ها ذکر شده نیز 10 هزار تومان کمتر از قیمت های مذکور خواهد بود. 

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی با تاکید بر اینکه هنوز مشکل تامین روغن جامد واحدهای صنفی حل نشده است، گفت: متاسفانه اغلب کارخانه ها  روغن را به طور مستقیم به  واحدهای صنفی تحویل نمی دهند و به واسطه ها می دهند و واحدهای صنفی نیز مجبورند باید  روغن را از واسطه ها و دلالان خریداری کنند. 

بهره مند بیان داشت: قیمت یک حلب روغن جامد 16 کیلوگرمی تحویل از کارخانه 165 هزار تومان است اما واحدهای صنفی همین روغن را از دلال ها و واسطه ها با قیمتی بیش از 400 هزار تومان خریداری می کنند. 

رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی فروش و دارندگان کافه قنادی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم فروش روغن توسط کارخانجات به واحدهای صنفی چیست، گفت: دقیقا علت را نمی دانم، البته در مواردی واحدهای صنفی می توانند بطور مستقیم روغن مورد نیاز خود را از  از کارخانجات روغن خریداری کنند اما در اغلب موارد باید این کالاها را از واسطه ها و دلالانی  خرید را انجام دهند. 

در جدول زیر قیمت انواع شیرینی درجه یک و دوم آمده است:  

انواع شیرینی قیمت درجه یک  قیمت درجه دو 
کیک یزدی هر کیلو 38 هزار تومان  هر کیلو 28 هزار تومان 
شیرینی تر  هر کیلو 60 هزار تومان  هر کیلو 50 هزار تومان 
شیرینی پاپیونی هر کیلو 50 هزار تومان  هر کیلو 40 هزار تومان
شیرینی دانمارکی هر کیلو 50 هزار تومان  هر کیلو 40 هزار تومان 
شیرنی زبان  هر کیلو 50 هزار تومان  هر کیلو 40 هزار تومان 

انتهای پیام/ 


ردیاب خودرو

اندروید باکس

لندر

موبایل

بررسی کالا

درباره ی فید گیت

مطلب پیشنهادی

ذوب آهن اصفهان، معادن زغال سنگ البرز مرکزی را توسعه می‌دهد

اخبار شرکتها؛ در مراسم رسمی واگذاری مدیریت و راهبری معادن زغال سنگ سواد کوه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *