یکشنبه , 22 فروردین 1400 - 6:15 بعد از ظهر

رشد 5860 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 21.7 هزار میلیارد تومان گذشت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با رشد 5860 واحد به رقم یک میلیون و 175 هزار و 584 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن 92 واحد کاهش یافته و به رقم 430 هزار و 851 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از 4 میلیون و 697 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 5.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 928 هزار نوبت معامله و به ارزش 7 هزار و 290 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات بورس تهران

ارزش معاملات امروز فرابورس هم بیش از 14 هزار و 508 میلیارد تومان بود که معامله‌‌گران امروز در دو بازار بورس و فرابورس بیش از 21 هزار و 798 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نیم درصد رشد کردند اما شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 0.2 درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور 0.35درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.56 درصد رشد کرد، شاخص بازار دوم بورس 0.43درصد افزایش یافت.


پالایش یکم

امروز نمادهای فولاد مبارکه، سرمایه‌گذاری غدیر، فولاد خوزستان، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد ملی مس و سرمایه‌گذاری امید بیشترین اثر کاهشی را در شاخص بورس داشتند.

نمادهای پرتراکنش امروز شامل معدنی اپال کانی پارس، دارویی برکت، نفت اصفهان، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، ملی مس ایران، پالایش نفت تهران و بانک تجارت بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 40 واحد رشد کرده و به رقم 16 هزار و 945 واحد رسید.

امروز ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 160 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 1.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 281 هزار نوبت معامله به ارزش 14 هزار و 508 میلیارد تومان داد وستد کردند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

نمادهای پتروشیمی زاگرس، آریا ساسول، صبا تأمین، پالایش نفت شیراز و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر افزایش در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد و ذوب‌اهن بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش امروز شامل ذغال‌سنگ پروده طبس، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، پلیمر آریا ساسول، ذوب‌آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان بوده‌اند.

به گزارش فارس، امسال مصوب شده بود شرکت‌هایی که برای اولین بار در بورس وارد می‌شوند و عرضه اولیه سهام آنها ارائه می‌شود به شرط اینکه تا پایان سال 25 درصد از سهام خود را وارد بورس کنند از رسیدگی به صورت‌های مالی سال‌های قبل معاف می‌شوند اما با ریزش بازار ظاهرا هیچ یک از عرضه‌های اولیه بورسی سال جاری به حد نصاب 25 درصد ارائه سهام نرسید.

هر چند پیش از این وزیر کار قول داده بود عرضه سهام شستا در سال جاری تا 25 درصد هم بالا برود اما این اتفاق هم نیفتاد. همچنین به گفته رئیس سازمان بورس قرار است تا قبل از نوروز 200 هزار تومان سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 98 شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت به صورت متمرکز واریز شود.

سرمایه‌گذاری در بورس باید از محل پس‌اندازهایی صورت گیرد که نیاز فوری به آن نیست و سرمایه گذاری حتما با مطالعه و مشورت با افراد امین و کاردان صورت گیرد و به هیچ وجه سرمایه‌گذاران از فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی پیروی نکنند.

انتهای پیام/ب


ردیاب خودرو

اندروید باکس

لندر

موبایل

بررسی کالا

درباره ی فید گیت

مطلب پیشنهادی

ذوب آهن اصفهان، معادن زغال سنگ البرز مرکزی را توسعه می‌دهد

اخبار شرکتها؛ در مراسم رسمی واگذاری مدیریت و راهبری معادن زغال سنگ سواد کوه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *