پنجشنبه , 6 آبان 1400 - 8:12 بعد از ظهر

جهان باید سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک را سه برابر کند

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی امروز اعلام کرد: اگر جهان بخواهد با تغییرات آب و هوایی مقابله کند و بازار انرژی را تحت کنترل درآورد، باید سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک را سه برابر کند.

در بیانیه آژانس بین المللی انرژی آمده است که شاهد سرمایه‌گذاری کافی برای تامین نیاز به حامل‌های انرژی برای آینده در جهان نیستیم، اگرچه سرمایه‌گذاری‌ها در انرژی‌های جدید به صورت تدریجی در حال افزایش است اما هنوز تا میزان مورد انتظار برای تامین نیازها به ارائه پایدار انرژی فاصله زیادی وجود دارد.

آژانس بین المللی انرژی اوایل سال جاری گزارش خود موسوم به چشم انداز انرژی جهان را منتشر کرد تا نقشه راهی برای کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد باشد.

آژانس بین المللی انرژی می‌گوید: این کنفرانس که قرار است در گلاسگو اسکاتلند برگزار شود نخستین آزمون آمادگی کشورها برای متعهد شدن به اقدامات جدید تحت توافق آب و هوایی سال 2015 پاریس است و می‌تواند فرصتی برای ارائه یک سیگنال شفاف و بلاتردید برای سرعت بخشیدن به روند دور از انرژی‌های آلاینده و رسیدن به انرژی‌های پاک در سطح جهان باشد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

ردیاب خودرو

اندروید باکس

لندر

موبایل

بررسی کالا

درباره ی فید گیت

مطلب پیشنهادی

رانت چند هزار میلیاردی ارز 4200 تومانی در صنعت مرغ/سه اقدام ضروری قبل از حذف ارز دولتی

خبرگزاری فارس؛ یکی از چالش­ برانگیزترین سیاست اقتصادی چند سال اخیر، تخصیص ارز 4200 برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *