پنجشنبه , 6 آبان 1400 - 9:30 بعد از ظهر

تفریغ بودجه 99|بانک مسکن از پرداخت وام به بازنشستگان سر باز زد/اقساط بازگشتی مسکن مهر پارسال چقدر بود‌

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس بند ز تبصره 16 قانون بودجه سال 1399، بانک مسکن موظف بود‌ با استفاده از منابع حاصل از بازگشت اقساط مسکن مهر، تعداد 40 هزار فقره تسهیلات مسکن به بازنشستگانی که حداقل 5 سال از بازنشسته‌شدن آن‌ها گذشته و در 10 سال گذشته خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و همچنین از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده نکردند، بدون نیاز به سپرده‌گذاری پرداخت کند.

در همین راستا گزارش تفریغ بودجه سال 1399، هیئت وزیران در جلسه‌‌ای به تاریخ 11 خرداد سال 1399، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آئین‌نامه اجرایی این بند را تصویب و ابلاغ نموده است.

همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای آئین نامه مذکور، نسبت‌ها مربوط به پرداخت تسهیلات موضوع این بند را به بانک مسکن اعلام کرده است.

*میزان اقساط بازگشتی مسکن مهر در سال 99 چقدر بود؟

به استناد گزارش دیوان محاسبات بانک مسکن پس از دریافت نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامی جهت اعلام مراتب به صندوق‌های بازنشستگی نکرده بنابراین ‌تسهیلاتی از محل این بند در سال 1399 پرداخت نشده است.

براساس گزارش تفریغ بودجه سال 1399، اهداف قانون گذار در قالب بند ز تبصره 16 قانون بودجه‌ این سال محقق نشده است.

به گزارش فارس، کل منابع حاصل از اقساط بازگشتی مسکن مهر در سال 1399، رقم 5.86 هزار میلیارد تومان بوده که از این مقدار 5.04 هزار میلیارد تومان معادل از این مبلغ 86 درصد از این مقدار صرف پرداخت تکالیف تعیین شده ‌گردیده است و 13 درصد دیگر صرف پرداخت تکالیف نشده است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

ردیاب خودرو

اندروید باکس

لندر

موبایل

بررسی کالا

درباره ی فید گیت

مطلب پیشنهادی

رانت چند هزار میلیاردی ارز 4200 تومانی در صنعت مرغ/سه اقدام ضروری قبل از حذف ارز دولتی

خبرگزاری فارس؛ یکی از چالش­ برانگیزترین سیاست اقتصادی چند سال اخیر، تخصیص ارز 4200 برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *